TIKLA ARA

Digiturk Oscar'lı Filmler

Digiturk'te bu ay yayınlanacak olan Oscar'lı Filmler


Digitürk Oscar'lı Filmler

Digiturk MovieMax Premier HD Oscarlı Filimler Listesi

Tron:Legacy

TRON: LEGACY daha önce beyaz perdede gördüklerimizin hiçbirine benzemeyen bir dijital dünyada kurulmuş bir 3D ileri teknoloji macerası film olarak karşımıza çıkıyor. Sam Flynn (GARRETT HEDLUND), Kevin Flynn'in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu (JEFF BRIDGES), babasının ortadan kayboluşunu araştırır ve kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tron'un dijital dünyasında bulur. Kevin'in sadık sırdaşı Quorra'yla birlikte (OLIVIA WILDE), baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar. 2011 yılında En İyi Ses Kurgusu dalında Oscar ödüllerine aday oldu.

Salt

CIA ajanı Evelyn Salt , başkana suikast yapan bir Rus casusu olmaktan dolayı suçlanır.Salt başka birinin suikast düzenlediğini ve kendi suçsuzluğunu kanıtlaması gerekmektedir. 2011 yılında En İyi Ses Kurgusu dalında Oscar'a adayı olmuştur.

Rabbit Hole: Mutluluğun Peşinde

Konusu: Mutlu bir evlilikleri olan Becca ve Howie Corbett'ın yaşamı, oğulları Danny'nin bir trafik kazasında ölmesi ile alt üst olur. Filmde çift karşılaştıkları bu yoğun acı ile baş etmeye çalışırken, bir taraftan da kendi ilişkilerinin çıkmazları ile karşılaşır. Howie'nin acısı onu tuhaf bir nostaljiye kaptırır ve geçmişini yeniden sorgulatırken, Becca'nın yas süreciyle başa çıkma yöntemi çok daha farklı olacaktır. Nicole Kidman'a 2011 yılında En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı getirmiştir.

Inception: Başlanğıç

Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinç altının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb'a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse. 2011 yılında dört dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Black Swan: Siyah Kuğu 

Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina'yı bekleyen bir yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy'u etkilemeyi başarmıştır. 2011 yılında Natalie Portman'a En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazanmıştır.

The Social Network: Sosyal Ağ

The Social Network, Facebook 'un kurucusu Mark Zuckerberg'in hayat hikayesini ve ünlü sosyal paylaşım sitesinin kurulma aşamalarını anlatıyor. 2011 yılında Oscar ödüllerine tam sekiz dalda aday olan yapım, uyarlama senaryo, müzik ve kurgu dallarında ödül kazandı.

 

Digiturk MovieMax Stars HD Oscarlı Filimler Listesi

Catch Me If You Can: Sıkıysa Yakala

Steven Spielberg'ün yönettiği Catch Me If You Can, 16 yaşından 21 yaşına kadar gerçekleştirdiği sayısız kalpazanlık ve sahte kimliğe bürünme suçlarından dolayı FBI'ın en çok aranlar listesine giren en genç kişinin, Frank Abagnale'ın gerçek hikayesini anlatıyor. Doktorluktan, pilotluğa kadar çok sayıda kimliğe bürünerek insanları kandıran Frank Abagnale'i yakalamayı FBI ajanı Carl Hanratty kafasına takar. 2003 yılında iki dalda Oscar adayı gösterilen filmde başrollerde Tom Hanks ve Leonardo DiCaprio paylaşıyor.

Little Children: Tutku Oyunları

Todd bir "ev erkeği"dir. Karısı Kathy dışında mahallenin bütün ev kadınları bu yakışıklı koca için deli olmaktadırlar. Sarah ise kocası Richard'la olan evliliği kötü giden eski bir feministtir. Banliyöde Todd'la tanışmaya cesaret eden tek ev kadını odur. Parkta çocuklarını gezdirirken arkadaş olan Todd ve Sarah arasında tutkulu bir ilişki başlar. 2007 senesinde 3 dalda Oscar'a aday gösterilmişti.

Syriana

Genç, karizmatik ve yenilik yanlısı Prens Nasir'in, Amerikan iş çevreleriyle yerleşik ilişkileri değiştirme yolları aradığı, petrol üreten bir körfez ülkesinde, tahtın bariz varisi olan Nasir, uzun süredir Teksaslı dev bir enerji şirketi olan Connex'e ait doğal gaz çıkarma haklarını, daha yüksek fiyat veren bir Çin şirketine vermiştir. Bu, Connex'e ve bölgede çıkarı olan Amerikan iş çevrelerine vurulmuş büyük bir darbedir. Jimmy Pope'un sahip olduğu daha küçük bir Teksaslı petrol şirketi olan Killen, herkesin göz koyduğu Kazakistan'da önemli bir sondaj işini henüz almıştır. Bu, Killen'in değerini Connex'in gözünde arttırmıştır, çünkü Connex'in, üretim kapasitesini korumak için yeni alanlara ihtiyacı vardır. Bu iki şirket birleşince, beklemede olan sözleşme, Adalet Bakanlığı'nın dikkatini çeker ve üyesi güçlü bir WASP hukuk şirketi olan Sloan Whiting konuyu araştırmakla görevlendirilir.
Oğlu üniversiteye başlamak üzere olan Bob Barnes, uzun ve saygıdeğer bir kariyerin sonlarına yaklaşmış, kıdemli bir CIA ajanıdır ve hizmetinin son günlerini rahat bir masabaşı işinde geçirme şansı vardır. İşine bağlı biri olan Bob, her zaman işinin ülkesine yararlı olduğuna ve ülkesinin daha güvenli bir yer olmasını sağladığına inanmıştır. George Clooney'e 2006 senesinde en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar ödülünü kazandıran politik gerilim, petrol endüstrisi üzerine kapalı kapılar ardında dönen entrikaları masaya yatıran sürükleyici bir yapım.

Pirates of the Caribbean: At World's End

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu. Korsanlık çağının sonuna gelmek üzere olduğu karanlık dönemlerdeyiz. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi'nden Lord Cutler Beckett (Tom Hollander), hayalet gemi Flying Dutchman ile kötü niyetli kaptanı Davy Jones'un (Bill Nighy) kontrolünü ele geçirmiştir. Amiral Norrington (Jack Davenport) komutası altındaki Flying Dutchman gemisi, önüne çıkan korsan gemilerini insafsızca yok ede ede açık denizlerde yol almaktadır. Kaptan Jack Sparrow başarıyla kurtarılmış, efsanevi Brethren Korsanlar Toplantısı gerçekleşmiştir. Ancak Beckett, Davy Jones ve güçlü armadalarının hızlı yayılışı karşısında bunlar yeterli değildir. İnsan formatında esir düşmüş olan kaprisli deniz kraliçesi Calypso özgürlüğüne kavuşup onların yardımına koşmaya ikna edilmediği sürece işleri kolay olmayacaktır. İhanetler birbirini izlerken Jack, Will, Elizabeth, Sao Feng ve Barbossa'nın herbirinin kendine özgü gündemi vardır ve hiçbirisine güvenilemez. Buna rağmen hepsi son bir savaşta final ittifakı yapmak üzere belli bir tarafı seçmek zorundadır. Yedi denizlerden gelen özgürlük tutkunu korsanları safdışı etmeye kararlı olan sömürgeci güçleri durdurmak için ittifak yapmaktan başka çare yoktur. 2008 yılında 2 dalda Oscar'a aday gösterilmiş bir yıldızlar geçidi.

Full Metal Jacket

Filmin başlarından ortalarına kadar askeri disiplinin farklı kişiliklerdeki askerler üzerinde nasıl bir etki yarattığını izliyoruz. Bu etki daha çok psikolojik bir tahribat olarak yorumlanabilir. Filmin geri kalanında savaş alanındayız ve tüm gerçekliği ile savaşı hissediyoruz . Filmin, esas olarak bir savaş filmi olması dışında özetlenebilecek bir konusu yok fakat bu konunun işlenişi savaşın insanları ne hale getirdiğini anlatmaya yetiyor. Kurguda kullanılan savaş bunu göstermek için bir araç sadece. Bu yüzden, bir 'Rambo' filmi beklentisi içinde olmayınız. Usta yönetmen Stanley Kubrick yapımı film, savaşın anlamsızlığı ve yıkıcı doğası üzerine bir başyapıt! 1998 yılında 1 dalda Oscar'a aday gösterilen film çoktan kült klasikler arasındaki yerini aldı.

Closer: Daha Yaklaş

Günümüz Londra'sında birbirine yabancı iki çiftten birindeki adamın, diğer çiftteki kadınla tanışmasıyla tesadüfler arka arkaya gelmeye başlar. Birbirlerine duydukları anlık hislerse aldatmaları beraberinde getirir. İngiliz bir gazeteci olan Dan, mesleğini çok ciddiye alan ve kariyer yapmak isteyen biridir. Ancak, onun görevi gazetedeki ölüm ilanları yazmaktır. Dan, genç bir striptizci olan Alice'ten etkilenir. Çağdaş klasikler arasındaki yerini çoktan alan filmde dört yetişkinin gitgide karmaşıklaşan aşk ilişkisini izliyoruz. Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law ve Clive Owen'ın başrolde yer aldığı film 2005 yılında 2 dalda Oscar'a aday gösterildi.

 

Digiturk MovieMax Festival Oscarlı Filmleri

In a Better World: Daha İyi Bir Dünyada

Afrika göçmen kampında çalışan Anton, rahat hayatından uzaklara, kampa trenle gidip gelen eşinden boşanmış fakat hala o günleri hatırlayan bir adamdır. Oğlu Elias'ın başı derde girecek. Kendisini bu sıkıntıdan ilerde sıkı dostu olacağı Christian kurtaracaktır. İki iyi arkadaş olan Elias ile Chiristian, bir olaya karışacaklar fakat ne kadar büyük bir tehlikede olduklarını sonradan anlayacaklardır. 2011 yılında En İyi Yabancı Film dalında Oscar ödülü kazanmıştır.

Another Year: Ömrümüzden Bir Sene

Bir jeolog olan Tom ve tıbbi danışmanlık yapan Gerri, hayatlarının ikinci baharına gelmiş mutlu bir çifttir. Kariyerlerinde amaçladıklarına ulaşmış, evliliklerinde huzura kavuşmuş bu yaşlı çiftin çevresi ise onların tam tersi duygusal olarak yıpranmış, mutluluğu bir türü yakalayamayan kişilerle sarılmıştır. 30 yaşındaki oğulları Joe, tüm arkadaşları evlenirken kendisi henüz ciddi bir ilişki yaşayamamış bir avukattır. Mary, sürekli olarak iniş çıkışlar yaşayan, alkol sorunu olan bir depresyon hastasıdır. 2011 yılında En İyi Senaryo dalında Oscar'a aday olmuştur.

I am Love: I am Love

Milan'da tekstil işiyle uğraşan zengin bir ailenin hasta olan büyükbabası, işi oğluna ve torununa bıraktığını ilan eder. Evin hanımı Emma (Tilda Swinton) kocasının iş seyahatleri ve kızının okul için evi terk etmesiyle kendini yalnız hissetmeye başlar. Rus asıllı olan Emma oğlunun aşçı arkadaşıyla bir ilişki yaşamaya başlar ve kendini bir anda yeni bir dünyanın içinde bulur. Burjuvazi, yasak aşk ve tutku üçgeninde gelişen trajik bir aşk hikayesini anlatmaktadır. 2011 yılında kostüm tasarımı dalında Oscar'a aday olmuştur.

A Separation: Bir Ayrılık

Asghar Farhadi'nin yazıp yönettiği Jodaeiye Nader az Simin / Bir Ayrılık Berlin Film Festivali'nde En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında ödül kazanan ilk İran filmidir. Film; Batı'nın standartlarına uyum sağlayarak hem bireysel hem de kültürel bir yabancılaşma içinde olan Tahran'lı orta sınıf genç bir çiftin ayrılma kararıyla ortaya çıkan çözülmemiş gizemleri, öfkeli çatışmaları ve aile yükleri ile gelişen hakikatli bir öyküye sahip. Simin, 11 yaşındaki kızları Termeh için daha iyi bir gelecek peşindedir. Seyirciyi, filmin ilk sahnesinden sonuna kadar hakim koltuğuna oturtan ve karakterlerin hem adli hem de ahlaki yük altındaki ezikliğine ortak eden yönetmen İran'ın yabancılaşma durumunu burjuva-işçi sınıfı ve laik-dindar kesişmelerle etkileyici bir şekilde sunuyor. 2012 yılında En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a aday olmuştur.

The Misfortunates

2010 yılında Belçika adına Oscar yarışına katılan ve o yıl tüm festivallerde adından övgüyle söz ettiren yapım, taş taş üstüne koymayı beceremeyen sıra dışı bir ailenin traji komik öyküsünü anlatıyor.

Revanche

Alex acısını içinde saklayarak kasabada yaşayan dedesinin yanına sığınır. Fakat yeni evi, Tamara'yı vuran polisin evinin çok yakınındadır ve Alex bu rastlantıyı intikam için kullanmaya karar verse de; polisin çocuk sahibi olmak için çabalayan karısının bambaşka fikirleri vardır. 2009 yılında En İyi Yabancı Film dalında Oscar ödüllerine aday olmuştur.

Digiturk MovieMax Family Oscarlı Filmler

Lemony Snicket's A Series Of Unfortunate Events - Talihsiz Serüvenler Dizisi: Çok Endişeliyiz

Bu film çok ürkütücü, başka bir deyişle "Birbirinden zeki üç yetim kardeşin ve onların mirasına konmak isteyen kötü Kont Olaf'ın tüyler ürpertici, üzücü hikayesi"ni anlatıyor. Film, korkunç bir yangın, lezzetli yemekler, Jim Carrey, etobur parazitler ve ölümcül yılanlar, Meryl Streep ve Jude Law gibi pek çok moral bozucu oyuncuyu içeriyor. Çok daha üzücüsünü özel seçeneklerde, bizzat benim yorumlarımla veya kasvetli ve çirkin kamera arkası görüntülerde izleyebilirsiniz. En İyi Makyaj dalında 2005 senesinde Oscar heykelciliğini kucaklayan filmde Jim Carrey başrolde.

Tootsie

Michael Dorsey, New York'ta yasayan işsiz bir oyuncudur. Bir taraftan oyunculuk dersleri veriyor bir taraftan da filmlerde, tiyatrolarda rol almak icin denemelere gidiyor. Fakat bir turlu istedigi rolleri alamiyor, ya çok kısa buluyorlar kendisini, ya baska birini dusunuyoruz diyorlar v.s. Birgun yakin arkadasi Sandy ile televizyonda yayinlanan bir pembe dizi için prova yapiyorlar. Sandy'e destek olmak icin onunla beraber gidiyor ve kaderin cilvesiyle sonradan rolu kendisi alıyor. Tabii Michael Dorsey olarak değil ama Dorothy Michaels olarak. Bunu yaparken de söylediği sadece arkadaşi Jeff (Bill Murray) ile beraber hazirladikları tiyatro oyunu için gerekli parayı kazanmak. Bundan sonra Michael, ikili bir hayat sürmeye başlıyor. Aynı dizide rol alan Julie (Jessica Lange) ile tanişmasi işleri iyice kariştiriyor. Çünku Michael Julie'ye aşik oluyor. 1983 senesinde 10 dalda Oscar'a aday gösterilmiş, Jessica Lange 'e en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar'ını kazandırmıştı.

Emma

Emma, güzel, zeki ve varlıklı bir kızdı. Rahat bir evi, iyimser bir yaradılışı vardı, cümleleri ile başlayan Jane Austenin kaleme aldığı aynı isimli romanın fantastik bir yorumla sinema uyarlaması. Başrolde Gwyneth Paltrow'un yer aldığı film, 19. yüzyıl İngiltere'sinde çöpçatanlık yapmaya ve insanların aşk hayatına burnunu sokmaya bayılan bir kadını anlatır. 70. Akademi Ödül Töreni?nde müzikleri ile Oscar ödülüne layık görülen film içinde fantastik öğeler de barındırıyor. Jane Austen'ın klasik romanından uyarlanan film, 1800'lerin İngiltere'sinde çöpçatanlığa soyunan bir genç kızı anlatıyor. Gwyneth Paltrow'un başrolde yer aldığı film Oscar ödülüne layık gördü.

Shark Tale: Köpekbalığı Hikayesi

Oscar büyük hayalleri olan tatlı dilli küçük bir balıktır. Söylediği büyük beyaz bir yalanla bir anda kahraman olur. Sırrını tutması için vejeteryan köpekbalığı Lenny ile işbirliği yapar ve kısa sürede iki inanılmaz iyi dost olurlar. Zamanla Oscar'ın büyük yalanı ortaya çıkmaya başlar. Birbirinden ürkütücü köpekbalıklarını yaşadığı bu dünyada Oscar'ın hayatı şimdi en sadık dostları Lenny ile Angie'ye bağlıdır. Birbirinden ünlü isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı bu keyifli animasyon, başından büyük işlere kalkışan iki balığın maceralarını anlatıyor. Film, 2005 yılında en iyi animasyon dalında Oscar'a adaydı.

Bicentennial Man: Robot Adam

Yeni milenyumun ilk onunda aşırı ilerlemiş teknolojinin merhamet duygusunu solladığı bir dönemde Martin ailesi NDR-114 modeli yeni bir robot satın alır. Ailenin en küçük çocuğu robota Andrew adını verir. Robot günlük işleri yapmak üzere programlanmıştır. Martin ailesi bir süre sonra sahip olduklarının sıradan bir makine olmadığını anlar. Çünkü Andrew insanlara özgü duygulara ve yaratıcı düşüncelere sahiptir. Andrew birlikte senelerce geçirdiği ailenin hareketlerini, hayatlarını izler. Zamanla tıpkı onlar gibi olmak ister, onları anlayabilmek ister. Tıpkı bir insan gibi düşünmeye ve davranmaya başlar. Yıllar sonra aileden ayrılır. Tek amacı artık gerçek bir insan olmaktır. Zamanla insani duygular hissetmeye başlayan bir android'in kendisini bekleyen kaçınılmaz sona karşı koymaya karar vermesiyle gelişen olayları anlatan fantastik yapım, 2000 yılında en iyi makyaj dalında Oscar'a adaydı.

Stuart Little: Küçük Kardeşim

Film, ünlü aktör Michael J. Fox'un seslendirdiği, küçük fakat dev gibi bir yüreğe sahip olan küçük fare Stuart'ın kendi kimliğini ve ait olduğu yeri araması sırasında başından geçenleri konu ediyor. Oskarlı oyuncu Geena Davis, Jonahtan Lipnicki ve Hugh Laurie'nin canlandırdığı gerçek insanlardan oluşan Little ailesi Stuart'ı evlat edinir. Bir birliktelikten sonra ailenin kedisi olan ve Nathan Lane'nin seslendirdiği Snowbell, Stuart'ın can düşmanı olur. Maceralarla dolu bu garip birliktelik Stuart'a aile, sadakat ve arkadaşlık kavramlarının gerçek anlamlarını öğretir. Minicik bedenine kocaman bir kalp sığdıran evlatlık bir fare olan Stuart'ın maceralarını anlatan keyifli animasyon, 2000 yılında en iyi görsel efekt dalında Oscar'a aday gösterilmiş, gişede yakaladığı başarıyla devam filmleri de gelmişti.

Digiturk izleKategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk oscar, oscar, digiturk filmleri, digiturk moviemax, digiturk sinema,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.