TIKLA ARA

The Mentalist

Kaliforniya Araştırma Büro'sunda (CBI), Lisbon'ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI'a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır.


The Mentalist  Digiturk Dizimax Vice kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

The Mentalist

The Mentalist 

Gösterim tarihi: The Mentalist 19.05.2013 21:00 - 22:00 19.05.2013 21:00 - 22:00 21.05.2013 10:00 - 11:00 Digiturk Vice kanalın dan izleyebilirsiniz.

2008 ABD  Dizi, Drama, Macera, Polisiye türündeki The Mentalist Dizisinin yönetmenliğini Yönetmenler Charles Goldstein  yapmaktadır.Oyuncuları Amanda Righetti, Owain Yeoman , Robin Tunney, Simon Baker , Tim Kang oluşmaktadır. 

İnsanların düşüncelerini giyimlerinden ve hareketlerinden süzebilme yeteneğine sahip olan Patrick Jane (Simon Baker), televizyondaki zihin okuma şovlarına devam ederken, bir gün eve geldiğinde, kendisine Red John lâkabını takan bir seri katil tarafından öldürülen karısı ve kızının cansız bedeniyle kaşılaşır ve o günden sonra bütün hayatı değişir...Kaliforniya Araştırma Büro'sunda (CBI), Lisbon'ın (Robin Tunney) önderliğinde ve gizemli cinayetleri çözmeye çalışan bir ekibe dahil olur ve kabiliyetini CBI'a verilen davaların sonuca ulaştırılması için kullanır. Fakat artık hayattaki tek amacı, karısı ve kızını öldüren Red John'dan intikamını alabilmektir. Fakat Red John'ın da onun için plânları vardır..

The mentalist şu anda 5.sezonu devam eden bir dizi. klişe ve basit bir 1.sezondan sonra oldukça nitelikli bir 2.sezon/özellikle ilk 8 bölüm, ardından gene niteliği artan 3.sezon, 4.sezon ve nihayet 5.sezon. Dizinin ilgi uyandırmasının sebebi her ne kadar mentalist patrick jane olsa da hepimiz gerçek meselenin Red John olduğunu biliyoruz. Red John, Patrick Jane'in eşi ve çocuğunu sadece Jane'in TV'de kendisiyle ilgili yaptığı aşağılayıcı yorumlar nedeniyle öldürmüş bir seri katil. red john'ın bu adı almasının sebebi, işlediği her cinayetten sonra cinayet mahalline öldürdüğü insanların kanıyla gülen bir yüz çizerek bir imza bırakıyor olması. Dizi bir yandan her bölümde bir cinayet olayını çözerken bir yandan da red john'ın yeni cinayetleriyle onun kim olduğunu ortaya çıkarılması çabasını anlatıyor. Dizi ilerledikçe ve konu red john'a odaklandıkça dizinin sırlı ve ilginç havası artıyor.

Set Ekibi


Chris Long
David Nutter
Bruno Heller
Ashley Gable
Gary Glasberg
Charles Goldstein
Andi Bushell
Eoghan Mahony
Leanne Moore

Chris Long Britanyalı yönetmen yapımcıdır. Smallville, Supernatural ve Lois & Clark: The New Adventures of Superman dizilerinde çalışmıştır.

David Nutter (d. 1960) dizilerin tanıtım bölümlerini çekmesiyle tanınan yönetmendir. Nutter Miami Üniversitesi mezunudur. Yönetmenlik hayatı The X-Files dizisiyle başlamıştır.

Robin Tunney; 19 Haziran 1972, Şikago doğumlu Amerikalı oyuncu birçok film ve TV dizisinde oynamıştır.Tunney Chicago, Illinois'de doğdu.Babası araba satıcısı,annesi barmendi. Tunney İrlandalı-Amerikalı'dır ve Roman Katoliktir. Tunney Chicago'da büyüdü ve 1990 yılında Carl Sandburg Lisesi'nden mezun oldu.Daha sonra üniversite eğitimine Chicago Sanat Akademisi'nde devam etti.18 yaşına gelince Los Angeles'a taşındı. Prison Break adlı dizinin birinci sezonunda Veronica Donovan'ı canlandırdı.August adlı 11 Temmuz 2008'de yayınlanan bir filmde küçük bir rolü canlandırdı.İlk bölümünden itibaren The Mentalist dizisinde Lisbon rolünü canlandırmaktad1997 yılında yapımcı ve yönetmen Bob Gosse ile evlendi.5 yıllık bir evlilik sonucunda 2002 ylında ayrıldı.

Simon Baker (d. 30 Temmuz 1969) Avustralya'lı aktör. ABD'de yayın yapan CBS kanalındaki The Mentalist dizisinde başrolde oynamaktadır.Baker Tazmanya'da doğdu. Annesinin ismi Elizabeth Labberton, babasının ismi ise Barry Baker'dır. Baker Ballina Lisesi'nden 1987 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Sidney'e taşındı ve hemşirelik okudu ancak eğitimini tamamlayamadı. 1995 yılında ABD'ye göç etmiştir.Baker sörf ve su topu alanında şampiyon bir sporcuydu. Oyunculuk kariyerine 1980lerde Avustralya televizyonlarında "Simon Baker Denny" ismini kullanarak başladı.

The Mentalist izle

 

The Mentalist izleKategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: dizimax vice, the mentalist dizi izle, digiturk dizi izle, the mentalist set ekibi, the mentalist konusu,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.