TIKLA ARA

Oku ve Ağla

Disney Channel'da bu ay yayınlanacak olan Oku ve Ağla (Read It and Weep), günümüz medyasının körüklediği kusursuz kadın imajının etkilerini anlatıyor ve iç güzelliğinin önemini vurguluyor.


Bu programda barbie bebeklerinin sahip olduğu insanüstü fiziğin kız çocuklarını beklentiye sokarak psikolojilerini bozduğu konuşulurken, görsel medyadaki tüm kadın figürleri kadınlara Barbie'lerden bile fazla kusursuz dış güzellik vadediyor. Dondurma reklamlarında oynayan incecik ve dolgun göğüslü kadınlar, moda dergilerinin 34 bedenin yeni 36 olduğunu sayfalarca iddia etmesi; genç kuşağın kendisinden hoşnutsuz olmasına sebep oluyor. Disney Channel'ın yeni filmi Read It and Weep'te, tüm bu kusursuz kadınların, ergenlik çağındaki Jamie'nin kendine olan güvensizliğini ne denli körüklediğini görüyoruz. Bu genç kız, arzuladığı popüleriteye sahip olduğu an, işlerin gerçekten de tahmin ettiği gibi gitmediğini anlıyor. Bu ay Disney'de prömiyeri için gösterilecek olan Oku ve Ağla'da, ne dilediğimize dikkat etmemiz gerektiğini öğrenen bir kızın hikâyesi anlatılıyor. 14 yaşındaki Jamie, özgüven eksikliğinden sıkılmıştır: evdeyken televizyonda ve dergilerde gördüğü kusursuz güzel kadınlardan, okuldaki sinsi sınıf arkadaşlarından... Kafasının karşılıklığını sadece günlüğüyle paylaşırken, birden bir süper kahramanın maceralarını kaleme almaya başlar. Derken günlüğü bir şekilde bir yayıncının eline düşer ve çok satan kitabının temelleri atılır. Şimdi imza günleri düzenlemekte, fotoğraflar çektirmektedir. Fakat kısa süre sonra bu ışıltılı yaşamın aslında kendisini tatmin etmediğini fark eder. Kusursuz güzellik ve şöhret diye bir kavramın olmadığını, iç güzelliğin hepsinden üstün olduğunu çocuklarınıza gösterebilmek için, Oku ve Ağla'yı sakın kaçırmayın.


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: disney channel, oku ve ağla, read ıt and weep, lig tv, digitürk,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.