TIKLA ARA

Friends

New York'ta yaşayan 20'li yaşlardaki üçü kadın, üçü erkek, altı kişilik bir arkadaş grubunun yaşamları ile ilgilidir. Zamanla Rachel da Ross'a aşık olur ve Emma isminde bir kızları olur.


Friends Digiturk Dizimax Comedy HD kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Friends

Friends

Gösterim tarihi: Friends 26 Nisan Cuma / 20:00 - 20:22 26.04.2013 20:00 - 20:22 26.04.2013 20:00 - 20:22 26.04.2013 20:31 - 20:52 26.04.2013 20:31 - 20:52 Digiturk Dizimax Comedy HD kanalın dan izleyebilirsiniz.

1994-2004 ABD  Komedy türündeki Friends Dizisinin yönetmenliğini Pamela Fryman, James Burrows, Peter Bonerz yapmaktadır.Oyuncuları  Jennifer Aniston , Courteney Cox , Matthew Perry , Lisa Kudrow , David Schwimmer oluşmaktadır. 

New York'ta yaşayan 20'li yaşlardaki üçü kadın, üçü erkek, altı kişilik bir arkadaş grubunun yaşamları ile ilgilidir. Çekimleri 10 yıl süren dizinin karakterleri gerçek hayatta olduğu şekilde dizide de aynı oranda yaşlandırılmışlardır. Monica ve Ross kardeştir ve Rachel, Ross'un gençliğinden beri aşık olduğu kızdır. Zamanla Rachel da Ross'a aşık olur ve Emma isminde bir kızları olur. Monica ve Chandler çok uzun bir arkadaşlık süresinden sonra birbirleri için çok uygun olduklarını anlayıp aşık olurlar ve bir süre sonra da evlenirler. Çocukları olamadığı için evlat edinmeye karar verirler. Tesadüf olarak evlat edindikleri çocuğun ikiz olduğunu öğrenirler ve ikiz çocukları olmuş olur. Phoebe ise hayatının aşkı olan Mike Hannigan ile evlenir. ve Joey o obur, eğlenceli ve flörtcü insan evlenmez. Ve dizinin sonuda mutlu bir şekilde hepsinin birlikte kahve içmeye gitmeleri ile son bulur.

Karakterler

Rachel Green: Düğünden kaçan Rachel, New York'ta tek tanıdığı kişi olan Monica'ya gider ve onda kalmaya başlar. Kendi ayaklarının üstünde durmak için Central Perk'te kötü bir garson olarak bir süre çalışır. Chandler'ın ağzından kaçırmasıyla Ross'un kendisine liseden beri aşık olduğunu öğrenir ve birlikte olurlar. Ross'un kıskançlıkları yüzünden ayrılınca, dizinin sonuna kadar Joey dahil birçok erkek hayatına girer. 9.sezonda Ross ile olan tek gecelik ilişkisinden kızı Emma doğar. Dizinin son bölümünde Paris'e gidip kariyerini ilerletmek yerine New York'ta kalarak Ross ile birlikte olmayı seçer ve Ross'a olan aşkının hiçbir zaman bitmediğini göstermiş olur.
Monica Geller: Ross'un kız kardeşidir ve aşçıdır. Daha sonraki bölümlerde aşçı olmasının nedeninin aslında Monica'nın şişman olduğu dönemlerde Chandler'ın kendisine bu işi tavsiye etmesi olduğu görülür. Chandler'ın kilosuyla alay ettiğini duyar ve hırs yapıp tüm kilolarından kurtulur. Aşırı titizliği, yönetme ve kazanma hırsıyla bilinir. Çocuk sahibi olmak istemesi nedeniyle uzun süreli sevgilisi olan Richard'dan ayrılır. Ross'un, Emily ile Londra'da evlendikleri bölümde Monica, Joey'nin odasına tek gecelik ilişki yaşamak için gider; fakat odada Chandler'ı bulur ve onunla ilişkiye girer. Aradığı aşkın aslında yanıbaşında olduğunu fark edince Chandler ile evlenir. Bir türlü hamile kalamadığını fark edince doktora gider ve hamile kalma olasılığının çok düşük olduğunu öğrenir. Evlat edinmek için başvurur. Bir tane çocuk beklerken çocuğun biyolojik annesinin ikiz doğurmasıyla ikiz çocuk sahibi olurlar. Final bölümde eve Chandler ile bebeklerle girerler ve herkese bu güzel haberi vermiş olurlar.
Phoebe Buffay: Dizinin en garip karakteri olan Phoebe, Ursula Buffay'in ikizidir. Annesi olarak tanıdığı kişinin intihar etmesi ve babasının da kendilerini terk etmesi nedeniyle sokaklarda yaşayan Phoebe'nin birçok batıl inancı vardır. Bir bölümde Phoebe'nin sokakta yaşarkenki döneminde Ross'u da gasp ettiği, Ross'un herkese "kocaman iri adam" olarak tasvir ettiği soyguncunun aslında Phoebe olduğu anlaşılır. Parayı ilk olarak kendi yazdığı şarkıları gitarla söyleyerek kazanırken daha sonra masörlük yapmaya başlamıştır. En bilindik şarkısı "Smelly Cat"tir ve aslında o şarkının bestecisi Phoebe'nin babası olan Frank Buffay'dir. Kızlarını küçükken uyuturken söylediği "Sleepy Girl", Phoebe'nin bilinçaltına işlemiştir ve o da "Smelly Cat"i yazmıştır. Phoebe, erkek kardeşinin kendisinden 20 yaş büyük birisiyle evlenmesi ve kadının doğuramaması nedeniyle taşıyıcılık görevini üstlenmiştir ve üçüz doğurmuştur. Phoebe son sezonda Mike Hannigan ile evlenmiştir.
Joey Tribbiani: İtalyan asıllı Joey'nin tek amacı ünlü bir aktör olmaktır. Birçok başarısız reklam ve figüranlıktan sonra "Days of Our Lives" adlı pembe dizide "Dr.Drake Ramoray" olarak oynamaya başlar. Verdiği bir röportaj yüzünden senaristleri kızdırır ve Joey'nin karakterini asansör boşluğuna düşürürler. Yemek yemeyi ve kadınları çok seven Joey, bir süre sonra Rachel'a aşık olur ve kısa süreliğine de olsa onunla birlikte olur. Dizinin sonunda Joey dışındaki herkes için hayat değişmiştir.
Chandler Bing: Eşcinsel bir baba ve ünlü bir annenin çocuğu olarak doğan Chandler ile soyadı nedeniyle sık sık dalga geçilir. Ross'un üniversitede oda arkadaşı, Joey'nin ise ev arkadaşıdır. Espri yapmasıyla bilinir. İşini tam olarak kimse bilmez. Hatta aralarında yaptıkları bir yarışmada her türlü alakasız soruyu bilen Monica bu soruyu bilemez ve yarışmayı kaybeder. Chandler, hayatı boyunca doğru düzgün hiçbir kadınla birlikte olamamıştır. En bilindik sevgilisi Janice'tır ve herkes ondan nefret etmektedir. Londra'da Monica ile birlikte olduktan sonra ona aşık olur ve evlenirler. Dizinin son bölümünde Monica'nın hamile kalamaması sebebiyle ikiz evlat edinirler.
Ross Geller: Monica'nın ağabeyidir. Hamile karısı Susan lezbiyen olunca boşanırlar. Ross bir paleontolojisttir ve dinazorlara karşı bir aşk beslemektedir. Rachel'a liseden beri aşıktır. Rachel ile bir süre birlikte olur; fakat ayrılır ve Emily ile nişanlanır. Düğünlerinde Emily'e, Rachel olarak hitap etmesi nedeniyle Emily kendisinden bir daha Rachel ile görüşmemesini ister. Ross ilk başta kabul etse de bunu sürdüremeyeceğini anlar ve reddeder. Rachel ile olan tek gecelik ilişkisinden Emma doğar. Final bölümünde Paris'e gidecek olan Rachel'a kendisini sevdiğini ve kalmasını istediğini söyler. Rachel daha sonra uçaktan iner ve hislerinin karşılıklı olduğunu belirterek Ross ve Rachel aşkının her zaman süreceğini ifade etmiş olur.

Friends Oyuncuları

Jennifer Aniston (Rachel Green):
Courteney Cox (Monica Geller)
Lisa Kudrow (Phoebe Buffay)
Matt LeBlanc (Joey Tribbiani)
Matthew Perry (Chandler Bing)
David Schwimmer (Ross Geller)

Friends izle

 

Friends izleKategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: dizimax comedy, friends konusu, digiturk dizi izle, friends oyuncuları, friends izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.