TIKLA ARA

Çingene - Cigan / Gypsy

15 yaşındaki bir çingene çocuk babasının ölümünden sonra istemeden de olsa hırsızlığa yönelir. Çingenelerin özgün diline yer veren film, az bilinen bir dünyaya dair gerçekçi ve sıcak bir hikaye anlatıyor.


Çingene - Cigan / Gypsy filmini Digiturk Moviemax Festival HD kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Çingene - Cigan / Gypsy

Çingene - Cigan / Gypsy izle

İlk Gösterim tarihi: Çingene - Cigan / Gypsy17.05.2013 19:30 - 21:12 Digiturk  Moviemax Festival HD kanalında izleyebilirsiniz.

Çingene - Cigan / Gypsy Konusu

ÇekCumhuriyeti , Slovakya Dram türündeki Çingene - Cigan / Gypsy filmin yönetmenliğini Martin Sulík yapıyor.Film Oyuncuları Martina Kotlarova , Jan Mizigar , Attila Mokos , Miroslav Gulyas ,Martin Sulík , Marek Lescák oluşmaktadır.

Slovakya’nın Oscar adayı, büyülü gerçekçilik ve mizah etkileri taşıyan dokunaklı, insancıl bir dram. Shakespeare’in Hamlet’inden esinlenen film, babası öldükten sonra yaşadığı Roman mahallesinden çıkıp kardeşlerinin yaşamını düzeltmeye çalışan Adam’ın hikâyesini anlatıyor. Adam bu yolda her türlü önyargıyla karşılaşıp kendi toplumunun yazılmamış yasalarına ters düşer. Hangi yolu seçeceğini bilemez, ancak şartlar onun karşısındadır ve trajik bir sona doğru yol almaktadır.15 yaşındaki çingene çocuğun hikayesine hayran olacaksınız... 15 yaşındaki bir çingene çocuk babasının ölümünden sonra istemeden de olsa hırsızlığa yönelir. Çingenelerin özgün diline yer veren film, az bilinen bir dünyaya dair gerçekçi ve sıcak bir hikaye anlatıyor.

Martin Šulík (born October 20, 1962 in Žilina) is a Slovak film director. He studied film directing at the Academy of Performing Arts in Bratislava from which he graduated in 1986. His 2011 film Gypsy was selected as the Slovakian entry for the Best Foreign Language Film at the 84th Academy Awards, but it did not make the final shortlist. Martin Sulik is also an avid painter and has had his artwork shown in Bratislava Galleries.Filmography:The Position (1989),Tenderness (1992),Everything I Like (1993),The Garden (1995),Orbis Pictus (1997),Landscape (2000),The Key to Determining Dwarfs (2002),The City of the Sun (2005),Gypsy (2011)

MDB Puanı: 2.1/10 ( 53 kişi oy verdi.)

Resimler

Çingene - Cigan / Gypsy izle

 

Çingene - Cigan / Gypsy izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: moviemax festival hd, cigan konusu, digiturk burada, gypsy izle, çingene izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.