TIKLA ARA

Castle

Dizi, kitaplarından esinlenen cinayetler nedeniyle Richard Castle'dan polisin yardım istemesiyle baslıyor. Cinayetin araştırılması sırasında Richard Castle Detektif Kate Beckett'la karsilasir.


Castle Digiturk Dizimax Vice kanalından izleyebilirsiniz.

Castle

Castle

Gösterim tarihi: Castle, 09.04.2013 21:00 - 21:42 , 10.04.2013 04:05 - 04:47 ,11.04.2013 06:00 - 06:41, 11.04.2013 11:00 - 11:41 Digiturk Dizimax Comedy kanalın dan izleyebilirsiniz.

2009 ABD Polisiye, Dizi, Dram türündeki Castle  Dizisinin yönetmenliğini Andrew W. Marlowe yapmaktadır.Oyuncuları Molly C. Quinn, Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Tamala Jonesoluşmaktadır. 

Castle, Konusu

Yazar Richard Castle ve Detektif Kate Beckett başından geçen olaylardır. Dizi, kitaplarından esinlenen cinayetler nedeniyle Richard Castle'dan polisin yardım istemesiyle baslıyor. Cinayetin araştırılması sırasında Richard Castle Detektif Kate Beckett'la karsilasir. Detektif Kate Beckett'dan etkilenen Richard Castle, bir sonraki kitabının ana karakterini Kate Beckett'ı örnek alarak yapmak ister. Amirlerinin emri üzerine Richard Castle Kate Beckett'ın ortağı olarak görev yapmaya başlar.Yapımını ABC Stüdyoları'nın üstlendiği Castle ın yönetmenliğini Rob Bowman yapmış. X-Files ın da bir çok bölümünün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstelenen Bowman, aslında Star Trek serisinden de tanıdık bir isim. Bu isimle anlaşıldığına göre dizinin iddialı olacağını ve çok ses getireceğini söylemek yanıltıcı olmayacaktır.

Dizinin yaratıcı, yazar ve yapımcısı ise Air Force One filmiyle şanının doruğuna ulaşan Andrew W. Marlowe . Marlowe şu aralar epey yoğun görünüyor. Önümüzdeki bir-iki yılda gösterime girmesi beklenen üç filmin birden (Manhunt, Nick Fury, Hammer Down) senaryosunda yine onun imzası var. Ne oldu da bir anda parladı; meçhûl.

Dizinin konusu hakkında söylenenler ve başkarakterin ismi bize Stephen King çağrışımı yaptı. Biz mi detay ararken dağıttık yoksa gerçekten böyle bir gönderme var mı, şimdilik bilemiyoruz. Başarılı bir polisiye yazarı olan Nick Castle ın (Nathan Fillion) hikayelerindeki başkahramanının ölümü severleri için üzücü olmuştur. Fakat fanatiklerinden biri azılı çıkar ve kitapta tarif edildiği şekilde bir dizi cinayet işlemeye başlar. Hal böyle olunca New York polis departmanı da işleri çözmede yardımcı olması amacıyla Nick Castle'ı göreve çağırır. Ve olaylar gelişir. Dizinin yönetmen koltuğuna oturtulan Rob Bowman ismi bazı şaibeli spekülasyonları da beraberinde getiriyor. Polisiye olarak adledilen dizinin başına fantastik yapımlarda ustalaşmış bir yönetmenin getirilmes, Castle'ın sürpriz bir şekilde polisiye ve fantezi türleri arasında gezinme ihtimalini akıllara getiriyor.

Yapımın 4 ana karakterini canlandıran oyuncular (Nathan Fillion, Monet Mazur, Stana Katic, Jon Huertas ) daha önce bir çok dizide karşımıza çıkan isimler. Bu diziler arasında Lost, Buffy The Vampire Slayer, CSI: Maimi, 24, Heroes, Prison Break ve Alias hemen göze çarpan yapımlar. Yapımcıların daha önceki rollerinde çok parlayamamış bu isimleri aynı çatı altında toplayarak ne kadar doğru bir karar verdiklerini ancak dizi 2009 yılında yayına başlayınca göreceğiz. Türkiye'de ise dizinin yayınlanıp yayınlanmayacağını şimdiden kestirmek imkansız. Fakat yakalayacağını tahmin ettiğimiz başarının ardından, en azından torrentseverlerin bu diziyi kaçırmaması gerektiğini salık verebiliriz.

Nathan Fillion 'ın en bilinen rolleri, Firefly dizisi ve devam filmi Serenity'de oynadığı Kaptan Malcolm Reynolds ve Castle dizisinde oynadığı Richard Castle karakterleridir.

Stana Katic mesleğine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmektedir. En bilinen rolü Castle dizisinde oynadığı Detektif Kate Beckett rolüdür.
Stana Katic Ontario eyaletinin Hamilton Hamilton şehrinde doğmuştur. Annesi ve Babası Yugoslavya göçmeni Hırvat'tır. Gençlik yıllarını hem ABD'da hemde Kanada'da geçirdi. 1996 senesinde West Aurora Lisesinden mezun oldu. Daha sonra Goodman Drama Okulu'nda okudu.

 Castle izle

 

Castle izle

 


 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk dizi izle, castle bölümleri, castle dizisi izle, dizimax vice kanalından, castle konusu,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.